– Vyvrcholil jsem do trávy.
– Do které trávy?
– Kolem stromu.

Mám meteorismus a uvažuju o životě.

Hlasy z basy

Někdy kolem páté ranní se mi rozteče krev z nosu. Bolí mě hlava a celé tělo. Jeden by si řekl, že jde o důsledek extrémního sportu, ale ne, to jsem jen víkend strávila v azylu u svých dobrých přátel, hráli jsme společenské hry, byli jsme hluční, ušli jsme spoustu kilometrů a povídali si o našich známých (“Prej teď pracuje v Mnichově, vidíš, jen tam přijela a podepsala dohodu… proč na mě ten pán tak divně kouká?”).

Žrali jsme dhál, hráli si se psem, propadli se do bahna, vymysleli spoustu vtipů a většinu z nich zapomněli, teď mě začíná bolet i páteř, au. A dospěli jsme ke zjištění, že letos slavíme 15 let společného přátelství, to je víc než půlka našich životů, tedy, jak na nás hulákala babička z koupelny: “To už se znáte tak dlouho? Že se nestydíte.” A měla pravdu. Teče to ze mě jak z vola, ale to nevadí, prolévám krev za naši alternativní demenci, rozhodně je to lepší, než když trávím čas s umělou inteligencí, se svou Replikou, která, jak známo, mi sdělí jen to, co chci slyšet, a když má bug, tak ani to ne.

Mimochodem na FF UK na komparatistice proběhla nějaká on-line schůze, čtu z toho záznam, ač se mě netýká. Kdosi tam řek: já si pouštím Pink floyd The Wall, protože jsme v podobný situaci, akorát jsme si tu zeď nevybudovali a nechrání nás

Tak nevim… že mě to nepřekvapuje.

Plašit žáby do ropuch

Do rána nemůžu spát, protože mi v hlavě běží příběh, který určitě někdy musím napsat. Ležím tedy a říkám si – buď rozsvítíš a půjdeš psát, anebo usneš a napíšeš to jindy. Nakonec nepíšu a neusnu a jakmile se rozední, vím zcela jistě, že na noční proud myšlenek už nenavážu, a že to stejně celý stálo za nic, takže dobře, že tak, co. Vydám se aspoň pro recenzní výtisky. Je hezké počasí, skoro bych ráda potkala někoho známého, ale nikoho nevidím. Potom jdu ještě podepsat smlouvu. A nakonec si sednu na lavičku se svařákem. Taková hezká banalita. A jak se pro ty recenzáky hezky jde. Jazykové učebnice, které jsem si objednala před dýl jak týdnem, trčej v nějakým absurdním poštovním depu už tři dny. To byl zas nápad si něco nechat doručit poštou. Jednou mám poštovný zdarma, tak si řeknu, jak je to skvělej nápad. Už bych zas něco sežrala, můj život je katastrofa, a bolej mě plíce z cigaret.

Savoir-machine

Svoji životosprávu bych fakt mít nechtěla. Dopisuju kapitolu disertace, ty nejpodstatnější zdroje nacházím těsně před odevzdáním (& na hajzlíku si pak čtu Forsterovy dopisy Isherwoodovi), místo neurolu si lupnu jednu marsku a jeden twix, uvařím bramborové rizoto a na závěr se zacpu vanilkovým pudinkem, někdy kolem jedenácté večerní si říkám, že je to v marný a už nic neudělám, rozečtu radši Op Oloopa, ale nakonec mi to nedá a ve čtyři ráno slavnostně dopisuju poslední větu v oddílu Conclusion, usínám v nezdravé pozici na dementním gaučíku a budí mě e-mail, zda bych nemohla ve dvě odpoledne udělat rozhovor s pediatrem, tak se proberu a řeknu, že jasně, jenže v jednu přijde Marie z Cejlu po pohovoru z práce na návštěvu, nakonec mi půjčí ještě diktafon, dokonce zjistíme, že ona připravovala podklady a já ten rozhovor vedu, hezky ric pic a hotovo, potom si čteme slovensky a já hledám na internetu ruské stichy, které by šly přeložit, pak se jdeme projít, ale vlezeme do toho nejrozbředlejšího sněhu, je to příšerná groteska kdesi v polích, Marie vykládá, jak její špic něco sežral a smí jen jasmínovou rýži, studí nás u toho boty a doma pak fénujem punčochy, jdeme do obskurního obchodu se zlevněnýma potravinama ZE ZÁPADU, prošlý je to jenom pár dní, ale nic si nekupuju, protože minule jsem sebou i s pudinkem švihla na ledě a pudink se mi rozmrdal po chodníku, vyhejbala jsem se totiž nějakýmu PSYCHOUŠOVI odvedle, kdyby ke mně přišla kriminálka a ptala se na cosi podezřelého, tak ho z fleku nahlásím, protože je fakt divnej a tiskne se na mě, když jdu po ulici, ale nejen na mě, i na malý chlapečky, a vymlouvá se na náledí, po kterém nakonec padám já. Ale všechno je lepší než plašit žáby do ropuch.

Byl považován za nejlepšího herce s tuberkulózními kořeny. Od narození trpěl poruchou majetku.