Osmá pečeť – námět na film

Remake Bergmanova zásadního počinu.

Hlavní sponzor: Studentská pečeť
Kamera: bez exhumace Svena Nykvista nic netočíme

Žereš sama Studentskou pečeť a hraješ šachy s Menstruací, kterou ne a ne porazit. Jde o předem prohraný boj. Dokud ale partii nedokončíte, nepřijde si pro tebe, a ty jsi věčně chycená v předpeklí premenstruačního syndromu.

Mezi jednotlivými úseky hry vidíme klasické scény – hádáš se se všema lidma, na kterejch ti záleží, rozbrečíš se z hemzů těch, na kterejch ti nezáleží, máš totiž přehnané reakce na každou kokotinu. Po osmi letech se nasereš na zástupnej detail z tvého tehdejšího života, který si pořádně ani nepamatuješ, vlastně už vůbec nevíš, kdo že tě to tenkrát tolik… no a tak. Anebo se v noci probudíš úzkostí, zda jsi skutečně zaplatila elektřinu v bytě, ve kterém už nebydlíš, anebo zda skutečně byl ten HIV test před čtyřmi lety negativní, a jestli tam nemáš radši zavolat… A dokud nedojíš osmou Pečeť, bude ta hrůza pokračovat. Ani potom tě ale nic hezkého nečeká.

Syrové drama, které zachycuje týden a den života mladé a komplikované hrdinky, vznikne v rámci programu Ženy do škol, politiky & kultury, který neexistuje.

V hlavních rolích: atd.