Nahazujeme kulturu

Deštivé odpoledne na vrcholku věže Staroměstské radnice v Praze. MODERÁTOR se staví před KAMERAMANA a ve stísněném prostoru se upravuje. Po chvíli začíná přenos.

MODERÁTOR: Zdravím všechny, kdo nás sledují, vítejte u přímého přenosu z RESTART! Arény. Podle našich měřidel je vás u obrazovek a na sítích celkem dva a půl milionu. Zdravíme Vás z Prahy, kde se za chvíli odehraje první kolo naší soutěže. Dole už vidíme připravenou soutěžní plochu!

KAMERAMAN zabírá náměstí; stojí na něm průhledná hala, v ní lze zahlédnout vysloužilý vůz metra, kóje s atrapami fast foodů, kaváren, diskoték a obchodů.

MODERÁTOR: Jak vidíte, toto je naše aréna, právě v ní se už za okamžik sejdou všichni soutěžící. Výteční sportovci, modelky či herci se utkají s polymorbidními seniory, astmatiky a chronicky nemocnými s oslabenou imunitou. Ano, ti všichni se našeho klání rozhodli zúčastnit! Nezapomeňte sázet, na našich stránkách je celý přehled soutěžících. Miláčkem publika se podle průzkumů zdá být Jindra, cukrovkářka, kuřačka, samoživitelka a majitelka pouze jedné plíce, která během krize přišla o práci. Vítej mezi námi, Jindro!

JINDRA, zhruba 45 letá žena, zadýchaně vystoupá k MODERÁTOROVI.

MODERÁTOR: Tak co, Jindro, jak se cítíš?

Jindra, cukrovkářka, kuřačka, samoživitelka a majitelka pouze jedné plíce, která během krize přišla o práci. Vítej mezi námi, Jindro!

JINDRA, zhruba 45 letá žena, zadýchaně vystoupá k MODERÁTOROVI.

MODERÁTOR: Tak co, Jindro, jak se cítíš?

JINDRA: Tak to víš, Karle, jsem trochu nervózní, ale jsem šťastná, že jsem tady.

Zbytek si můžete přečíst v PesText zinu (s. 75–79): https://pestextfestival.hu/wp-content/uploads/2020/09/Pestext_Zine_2020.pdf

Anebo se můžete podívat na video: https://youtu.be/ReojQpsp6XA?t=11825