Jer je noć

Dnešní sen – dívka v Berlíně, ale mohlo to být klidně také v Boloni; v jakémsi hotelu. Kdosi jí nabídl dva mřížkované koláče, jeden makový a druhý tvarohový. Ukousla si toho makového a dva dny po sobě se v noci probudila vedle dvou cizích mužů. Druhého rána měla dokonce v ruce prázdný balíček prezervativů. Takto zjistila, že ji kdosi tajně pase, a v zásuvce nočního stolku našla dva koláče – makový a tvarohový. Ukousla tvarohového a získala svobodu.

Sen před pár dny – jedu newyorským metrem, které je dočista prázdné. V soupravě sedí jen nějaký muž, dáme se do řeči. Říkám mu, že jsem utekla před Covidem do New Yorku z Německa, podáme si ruce a já si najednou uvědomím, že přeci nejsem pojištěná a nemám, kam bych šla. Jakmile vyjádřím obavu, muž se dá na útěk.

A ještě jeden sen, odehrál se ve francouzštině. Sedím s turisty, které provázím po Praze, na prázdném potemnělém Staromáku u nějakých zahradních stolů, které jsme si přinesli. Jíme večeři, kterou jsme si sami připravili. Ten sen se odehrává ve francouzštině, už ale nevím, o čem jsme to mluvili.